PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=263322}

Hiena

3,9 2 014
ocen
3,9 10 1 2014
3,3 3
oceny krytyków
Hiena
powrót do forum filmu Hiena

Pare niejasnosci [SPOILER]

użytkownik usunięty

Film zawiera wiele niejasnosci, ktore do samego konca nie sa wyjasnione. Ostatnio duzo powstaje podobnych produkcji (np. Triangle, After Life, itp.), jednak tutaj calosc prezentuje mi sie znacznie bardziej chaotycznie, dlatego mam pytanie do nieco uwazniejszych widzow, czy moze dostrzegli rozwiazania zagadek, ktorych ja nijak ugrysc nie moge.

Po kolei:
1. Kim jest pierwszy odnaleziony trup (spod bialej plachty wystaje zdecydowanie meska reka, a jest caly czas mowa o malej dziewczynce)?
2. Czy te nawiazania w filmie wskazuja na to, ze matka Malego prostytuuje sie (wieczorne odwiedziny kandydatow, pieniadze jakie daje jej Arak, chociaz z drugiej strony nie ma jednoznacznych scen i moga oni przychodzic tylko w celu pomocy bezrobotnej wdowie)?
3. Dlaczego syn Bryndzy jest ubrany w taki sam sweter, co Bryndza z opowiesci Malego i ma poparzenia w tych samych miejscach co Bryndza (czyzby nawiazanie do ducha Bryndzy, na to tez wskazywalby bardzo szybki sposob przemieszczania sie go, znikania w okreslonych sytuacjach, opowiesc Malego o duchu Bryndzy, to ze prawie do konca filmu tylko on go widzi, ale z 2 strony duch nie jadlby tak lapczywie kielbasy i nie dal sie postrzelic :)
4. Skad syn Bryndzy wiedzial o tym, ze Maly nie ma ojca?
5. O co chodzilo z tymi zamykajacymi sie drzwiami, w czasie gdy Maly robil sobie kawe zeby nie zasnac?
6. To to juz w ogole pojechanie bylo - o co chodzi z tym motywem, jak mieszkancy stoja przy zapalonym wagonie, obok przemieszcza sie sam worek z koscmi, nastepnego dnia wyciagaja spalone kosci ze zgliszczy, Duzy opowiada jak morderca zobaczyl ludzi z siekierami i rzucil sie do ognia, a tu po paru godzinach jak niby nigdy nic syn Boryny sobie biega bez szwanku po polach.
7. Wreszcie kolejny bezsens - koncowa scena jak sie Dzielnicowemu konczy amunicja, syn Boryny sie smieje i za chwile Dzielnicowy mowi ze uciekl i sam chce cos zrobic Malemu.

Czekam na propozycje jakiejs spojnej interpretacji, bo ja takowej niestety nie bylem w stanie opracowac :)

najlepsze jest to , że z syna Bryndzy zrobiłeś młodego Borynę

użytkownik usunięty
waldi2374

Co do punktu drugiego-Juz ja widze jak wszyscy chcą pomoc biednej wdowie ;). Interpretacja jest dowolna, to samo w przypadku innych rzeczy, które wymieniłes. To symbole, niedpowiedzenia, odbierac je mozesz jak chcesz.
Niemniej jednak tez odebralam ten film jako troche chaotyczny.
Niezly,chociaz nastawienie mialam fatalne ;)

Po prostu scenarzysta to idiota, nie da się tego rozwikłać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones